spot_img
NaslovnicaSportNogometGornji Rahić u Prvoj ligi Federacije Bosne i Hercegovine

Gornji Rahić u Prvoj ligi Federacije Bosne i Hercegovine

Gornji Rahić je novi član Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine.

Gornji Rahić je svoj ulazak u Prvu ligu Federacije Bosne i Hercegovine ostvario nakon gostovanja u Bugojnu u revanšu doigravanja protiv Iskre. Gosti su danas slavili sa 2:0 i uz pobjedu od 2:1 iz prvog susreta, ukupnim rezultatom 4:1 se plasirali u viši rang.

Gornji Rahić je do prednosti došao u 23. minuti kada je pogodak za goste postigao Hodžić i time načinio veliki korak ka konačnoj pobjedi. Do kraja poluvremena bilo je nekoliko šansi na obje strane, ali je rezultat ostao nepromijenjen.

U 69. minuti vjerovatno i kraj nada za domaćina. Rezervista Čaušević je postigao predivan pogodak i tako donio veliku prednost Gornjem Rahiću.

Gornji Rahić je ostvario veliki uspjeh u ovoj sezoni i iako nije Drugu ligu FBiH Sjever završio na prvom mjestu, u doigravanju su pokazali da zaslužuju viši rang, pa će se prvoligaški fudbal konačno igrati u Gornjem Rahiću.