Petak, 3 Maja, 2024
spot_img
NaslovnicaVijestiKalesijaNakon borbe u pet setova odbojkaši iz Kalesije ostali bez 1/2 finala...

Nakon borbe u pet setova odbojkaši iz Kalesije ostali bez 1/2 finala Kup takmičenja FBIH

Večeras (petak, 29.09.2023) u Kalesiji je odigrana utakmica 1/4 finala odbojkaškog KUP takmičenja FBIH.
Superligaš, OK Bosna Kalesija, je dočekala ekipu iz Premijer lige BiH, OK Bosna Sarajevo.

1/4 finale KUP FBIH
OK Bosna Kalesija – OK Bosna Sarajevo 2:3

U veoma dobroj utakmici mlada ekipa iz Kalesije je bila blizu pobjede, ali se  nesretno po domaće odbojkaše otišlo u peti set, gdje je, čini se, presudilo iskustvo ali i bolja fizička sprema, jer su domaći igrači “nestali sa parketa”. Baš u petom setu se osjetio nedostatak igrača koji bi preuzeo odgovornost.

Mlada ekipa Bosne, koju sa klupe predvodi mladi trener Jasmin Požegić, je iskoristila činjenicu da je premijerligaš iz Sarajeva stigao bez nekoliko standardnih igrača, te su u većem dijelu meča djelovali kao bolja ekipa.

Prvi set, koji se igrao poen za poen, pripao je domaćinu 25:23, a slično je viđeno i u naredna tri seta – 21:25; 25:22; 23:25.
Peti set je bio jednosmjerna ulica, a domaćinu nije pomogla ni odlična domaća publika, te je ovaj set pripao gostima rezultatom 8:15.

Kalesijske odbojkaše očekuje nastup u Superligi FBIH 2023/2024, dok će sarajevska Bosna pored takmičenja u KUP-u FBIH igrati i ove godine igrati Premijer ligu BiH.