Nedjelja, 28 Aprila, 2024
spot_img
NaslovnicaVijestiKalesijaKalesijski odbojkaši u derbiju slavili na gostovanju kod Ilidže i jurišaju prema...

Kalesijski odbojkaši u derbiju slavili na gostovanju kod Ilidže i jurišaju prema tituli prvaka

U okviru 11.kola Superlige FBIH – odbojkaši iz Kalesije su gostovali kod OOK Ilidža.
Nakon 10 odigranih utakmica ove dvije ekipe su bile na vrhu tabele sa po 27 borova, te bi ishod direkbtog duela mogao odlučiti prvaka i novog-starog člana PL BIH.

Kako smo ranije najavili – odbojkaši iz Kalesije su imali veliku podršku sa tribina od navijača  koji su doputovali autobusom.

Dvorana ‘Sabit Hadžić’ Ilidža,
(09.03.2024)
OK ILIDŽA – OK BOSNA Kalesija
2:3
(20:25; 21:25; 25:21; 25:21; 9:15)

Odbojkaši iz Kalesije su mnogo bolje otvorili meč, te su prva dva seta dobili bez većeg rezultatske neizvjesnosti.
U nastavku domaći odbojkaši preuzimaju inicijaticu, te na sličan način rješavaju naredna dva seta.

Odlučujući peti set je bio “jednosmjetna ulica”, u kojem su Kalesijci odradili odličan posao i riješili taj-brejk sa rezultatom 15:9