Nedjelja, 28 Aprila, 2024
spot_img
NaslovnicaVijestiKalesijaFudbaleri Bosne slavili visoku pobjedu nad Prokosovićima

Fudbaleri Bosne slavili visoku pobjedu nad Prokosovićima

Fudbaleri Bosne iz Kalesije su sa visokih 6:1 savladali Prokosoviće, u okviru 3.kola Druge lige FBiH „Sjever“.

Trostruki strijelac za domaće bio je Elvin Suljić, a mrežu Prokosovića još su pogađali Mehdin Šljivić, Adi Kadić i Edin Ćivić.

Počasni pogodak za Prokosoviće postigao je Demir Salkić.

Bosna je povela golom Šljivića (2) već u prvoj akciji.  Prokosovići su poravnali rezultat preko Salkića (8) prekrasnim udarcem sa distrance.

Domaći su do kraja poluvremena poveli sa 2:1. Iskusni Suljić (20) je pobjegao gostujućoj odbrani  i prizemnim udarcem pogodio mrežu.

Bolja fizička sprema kalesijskih fudbalera došla je do izražaja u drugom poluvremenu kada su još četiri puta pogodili mrežu Prokosovića.

Elvin Suljić je postigao još dva pogotka (68 i 78), a u strijelce su se još upisali Adi Kadić (74) i Edin Ćivić (87).

Kalesijski fudbaleri nakon tri odigrana kola na svom kontu imaju 5 bodova.

Bosna u narednom kolu gostuje kod Omladinca u Mionici.

BOSNA (KALESIJA) – PROKOSOVIĆI 6:1 (2:1)

Kalesija- Gradski stadion. Gledalaca oko 100. Sudija: Franjo Ćulap (Odžak). Pomoćnici: Halid Avdić (Gračanica) i Dževad Zukić (Srebrenik). Delegat: Sejfulah Brčaninović (Živinice). Žuti kartoni: Salkić i Omerčić (Prokosovići). Crveni karton: Muminović. Strijelci: 1:0 Šljivić (2), 1:1 Salkić (8), 2:1 Suljić (20), 3:1 Suljić (68), 4:1 Kadić (74), 5:1 Suljić (78), 6:1 Ćivić (87).

BOSNA: Hasanović, Bašić (Omerbegović), Barčić, Suljić, Mehanović (Ćivić), Kadić, Šljivić (A.Hidić), Mujanović (Čajlaković), I.Hidić, Jahić (Glogić), Požegić. Trener: Šefik Imamović.

PROKOSOVIĆI: Selimović, Tahirović, Omerčić, Avdić, Dž.Aljukić, Alimanović, Bašić, D.Aljukić, R.Halilović, Salkić, A.Halilović. Trener: Adel Lješnica.