Četvrtak, 25 Aprila, 2024
spot_img
NaslovnicaVijestiKalesijaFudbaleri Bosne savladali Dizdarušu

Fudbaleri Bosne savladali Dizdarušu

Fudbaleri Bosne iz Kalesije su savladali Dizdarušu iz Brčkog sa 3:0, u okviru 18.kola Druge lige FBiH “Sjever”. Strijelci za kalesijskog drugoligaša bili su: Jahić (4), Dedić (12) i Požegić (89).

Pitanje pobjednika bilo je riješeno već u prvom poluvremenu u kojem su domaći postigli dva pogotka i propustili još nekoliko veoma izglednih prilika za gol.

Vodeći pogodak za Bosnu postigao je Simbad Jahić (4) preciznim udarcem sa oko 12-13 metara. Prethodno je Dedić dobro prošao po lijevoj strani i ubacio upotrebljivu loptu u gostujući šesnaesterac, a odbijena lopta dolazi do Jahića koji pogađa mrežu Dizdaruše.

Prednost domaćih povisio je Semir Dedić (12), koji se, nakon kornera Alibašića, našao na pravom mjestu i glavom pospremio loptu iza leđa gostujućeg golmana.

Bosna je do kraja prvog poluvremena mogla povisiti prednost ali su odlične prilike propustili Alibašić, dva puta, Ahmetović, tri puta i Jahić.

Kalesijski fudbaleri su bili bolji i u nastavku susreta ali je mreža Dizdaruše ostala netaknuta do samog finiša utakmice.

Konačan rezultat postavio je Alija Požegić (89). Dedić je uputio odličan centaršut na drugu stativu a Požegić glavom pogodio mrežu gostiju.

Prije toga Semir Dedić je pogodio stativu i prečku.

Ovo je bila druga pobjeda Bosne u proljetnom dijelu sezone u Drugoj nogometnoj ligi FBiH “Sjever”.

U narednom kolu Bosna gostuje kod Svatovca iz Poljica.

BOSNA KALESIJA – DIZDARUŠA BRČKO 3:0 (2:0)

Kalesija – Gradski stadion. Gledalaca oko: 120. Sudija: Franjo Čulap (Odžak). Pomoćnici: Halid Avdić (Gračanica) i Marko Brezović (Kostrč). Delegat: Adis Džuzdanović (Živinice). Žutih i crvenih kartona nije bilo. Strijelci:1:0 Jahić (4), 2:0 Dedić (12), 3:0 Požegić (89).

BOSNA: Pezić, Gazibegović, Barčić, Dedić, Ahmetović (Herić), Šljivić (Velagić), Mujanović (Požegić), Valjevac (Mehanović), Ušćuplić, Alibašić (Mehić). Trener: Šefik imamović.

DIZDARUŠA: Pezerović, Gogić, Delagić, Ilijazović, Aljić, Em.Ribić, Mujagić (Klepić), Mušanović (Hodžić), Livadić, Ed.Ribić, Islamović.