Subota, 20 Jula, 2024
spot_img
NaslovnicaVijestiKalesijaDanas komšijski derbi: Bosna Kalesija - Mladost Kikači

Danas komšijski derbi: Bosna Kalesija – Mladost Kikači

Ovog vikenda igraju se prvenstvene utakmice 17.kola Druge lige FBiH “Sjever”.

Komšiski derbi između Bosne iz Kalesije i Mladosti iz Kikača igra se danas (subota, 23.mart) na Gradskom stadionu Kalesiji, sa početkom u 15:30 sati.

U prvom kolu proljetnog dijela sezone obje ekipe su na domaćim terenima slavila ubjedljive pobjede. Bosna je kod kuće sa 4:0 bila bolja od Dizdaruše iz Brčkog, dok je Mladost u Kikačima sa 3:0 savladala Slogu iz Tojšića. 

Sve to razlog više da se nadamo će nas očekuje dobra i kvalitetna fudbalska predstava.

Bosna je trenutno na trećem mjestu na tabeli sa 30 bodova, dok se Mladost nalazi na šestoj poziciji sa tri boda manje.

Sloga iz Tojšića u ovom kolu gostuje kod Svatovca iz Poljica.

  

Parovi 17.kola:  

BOSNA (KALESIJA) – FK MLADOST (KIKAČI)
FK DIZDARUŠA – NK PROKOSOVIĆI
FK LOKOMOTIVA  MIRIČINA– NK OMLADINAC 68 (MIONICA)
FK SEONA – NK DINAMO (DONJA MAHALA)
FK PRILUK – ŠD NAPREDAK (MATIĆI)
HNK MLADOST (DOMALJEVAC) – FK RADNIČKI (LUKAVAC)
FK BOSNA (MIONICA) – NK ORAHOVICA 74
NK SVATOVAC (POLJICE) – FK SLOGA (TOJŠIĆI)

Tabela:

1NK DINAMO1612043116+1536
2NK SVATOVAC1611234020+2035
3FK BOSNA (K)169344224+1830
4FK LOKOMOTIVA1610063732+530
5NK ORAHOVICA 74169253426+829
6FK MLADOST (K)168352822+627
7ŠD NAPREDAK168263427+726
8FK RADNIČKI168262923+626
9FK SEONA167272927+223
10NK OMLADINAC `68167273030023
11FK BOSNA (M)166462823+522
12FK PRILUK166193433+119
13FK SLOGA1651103038-816
14FK DIZDARUŠA163491534-1913
15HNK MLADOST (D)1633101632-1612
16NK PROKOSOVIĆI160115858-501
POVEZANI ČLANCI
spot_img

Popularno