Subota, 4 Maja, 2024
spot_img
NaslovnicaVijestiKalesijaBosna u finišu utakmice savladala Priluk

Bosna u finišu utakmice savladala Priluk

Fudbaleri Bosne iz Kalesije su savladali Priluk sa 2:0, u okviru 13.kola Druge lige FBiH „Sjever“. Oba pogotka postignuta su u završnici utakmici. Vodeći pogodak postigao je Elvin Suljić (82’), dok je konačan rezultat postavio Tarik Omerbegović (84’).

Bosna je cijelim tokom utakmice imala terensku inicijativu i opsjedala gol Priluka, ali bez konketnog učinka. Trener Šefik Imamović je prednost na početku utakmice dao mlađim igračima, koji su stvarali šanse u prvom poluvremenu, ali je mreža gostiju ostala netaknuta.

Na startu drugog poluvremena Imamović je sve karte bacio u napad i u igru uveo Semira Mujanovića, Elvina Suljića, Tarika Omerbegovića, Admira Brđanovića i Adnana Glogića.

Promjena se vrlo brzo osjetila i najveći dio drugog poluvremena se igralo na gostujućoj polovini terena.

Nakon niza prilika i dobrih odbrana golmana Suljanovića, mrežu Priluka „načeo“ je iskusni Elvin Suljić (82’). Šut Simbada Jahića odbranio je golman Suljanović a odbijna lopta došla do Suljića koje pogodio za 1:0.

Već u sljedećem napadu Bosna je postigla i drugi pogodak. Ovoga puta šutrao je Suljić a odbijenu loptu, nakon odbrane golmana, Tarik Omerbegović glavom je poslao u mrežu za 2:0.

Ovo je bila sedma pobjeda Bosne u dosadašnjem dijelu sezone sa kojom će ostati plasirana u gornjem dijelu drugolugaške tabele.

Kalesijski fudbaeri u narednom kolu gostuju u Seoni.

BOSNA KALESIJA – PRILUK 2:0

Kalesija – Gradski stadion. Gledalaca: oko 100. Sudija: Jusuf Mujabašić (Tuzla). Pomoćnici: Armin Arnaut (Tuzla) i Amina Džibrić (Lukavac). Delegat: Mirza Mešanović (Gornji Rahić).  Nije bilo žutih ni crvenih kartona. Strijelci: 1:0 Elvin Suljić (82’), 2:0 Tarik Omerbegović (84’)

Bosna: Hasanović, Gazibegović (Suljić), Bašić (Brđanović), Mehanović, Barčić, I.Hidić (Glogić), Jahić, Ušćuplić, N.Hidić (Mujanović), Ćivić (Omerbegović), Požegić, Trener: Šefik Imamović.

Priluk: Suljanović, Žabić, Mahmutović, Ibrahimbegović, Berbić (Aljić), D.Mujkić, Kuduzović, Mazić, E.Mujkić, Siočić, Okanović.