Četvrtak, 18 Aprila, 2024
spot_img
NaslovnicaVijestiKalesijaBosna slavila pobjedu, Sloga remizirala kod kuće, a Mladost poražena na gostovanju

Odigrano je 13.kolo Druge lige FBiH „Sjever“ u kojem je Bosna slavila pobjedu, Sloga remizirala kod kuće, a Mladost poražena na gostovanju.

Bosna iz Kalesije je u subotu na Gradskom stadionu u odličnoj utakmici bila bolja od Gornjeg Rahića i slavila sa 2:0. Strijelci za kalesijskog drugoligaša bili su Alibašić i Jahić.

Sloga je na stadionu Ada u Tojšićima podijelila bodove sa Orahovicom 74, rezultatom 1:1. Sloga je povela golom Fejzića u 9.minuti, da bi gosti preko Dedića u 64.minuti postavili konačan rezultat.

Mladost je iz Kakača je poražena, kao gost, od Priluka sa 3:2. Strijelci za Mladost bili su Husić i Hukić.

Dva kola prije kraja jesenjeg dijela prvenstva Bosna iz Kalesije se nalazi na četvrtoj poziciji na tabeli sa 23, Mladost je osma sa 20, dok je Sloga na dvanaestom mjestu sa 16 bodova.

U narednom kolu na Tom cat areni u Kikačima igra se lokalni derbi između domaće Mladosti i Bosne iz Kalesija, dok će Sloga iz Tojšića gostovati u Gornjem Rahiću.