Ponedjeljak, 22 Aprila, 2024
spot_img
NaslovnicaVijestiKalesijaMladost iz Kikača savladala Slogu iz Tojšića u komšijskom derbiju

Mladost iz Kikača savladala Slogu iz Tojšića u komšijskom derbiju

Fudbaleri Mladosti iz Kikača su savladali Slogu iz Tojšića sa 3:0 u komšijskom derbiju, koji je odigran u okviru 16.kola Druge lige FBiH „Sjever“.

Strijelci za Mladost bili su: Kavazović, Adrović i Mujkanović.

Mladost je nakon pobjede nad Slogom na šestom mjestu na tabeli sa 27 bodova, dok je Sloga trinaesta sa 16 bodova.

Podsjećamo, Bosna iz Kalesije je jučer savladala Dizdarušu iz Brčkog sa 4:0.

Strijelci su kalesijskog drugoligaša bili su: Edin Ćivić (60), Mirza Abidović (47) , Amar Hadžić (76) i Arnes Bašić (90).

Nakon 16.kola Bosna iz Kalesije je na trećem mjestu na tabeli sa 30 bodova.

U narednom kolu na Gradskom stadionu u Kalesiji odigrat će se komšijski derbi između Bosne iz Kalesije i Mladosti iz Kikača.

Sloga iz Tojšića u ovom kolu gostuje kod Svatovca iz Poljica.

Rezultati 16.kola:

FK MLADOST (K) – FK SLOGA3:0
NK ORAHOVICA 74 – NK SVATOVAC2:3
FK RADNIČKI – FK BOSNA (M)6:0
ŠD NAPREDAK – HNK MLADOST (D)4:0
NK DINAMO – FK PRILUK2:1
NK OMLADINAC `68 – FK SEONA0:1
NK PROKOSOVIĆI – FK LOKOMOTIVA1:5
FK BOSNA (K) – FK DIZDARUŠA4:0

Tabela:

1NK DINAMO1612043116+1536
2NK SVATOVAC1611234020+2035
3FK BOSNA (K)169344224+1830
4FK LOKOMOTIVA1610063732+530
5NK ORAHOVICA 74169253426+829
6FK MLADOST (K)168352822+627
7ŠD NAPREDAK168263427+726
8FK RADNIČKI168262923+626
9FK SEONA167272927+223
10NK OMLADINAC `68167273030023
11FK BOSNA (M)166462823+522
12FK PRILUK166193433+119
13FK SLOGA1651103038-816
14FK DIZDARUŠA163491534-1913
15HNK MLADOST (D)1633101632-1612
16NK PROKOSOVIĆI160115858-501

Parovi 17.kola:  

FK BOSNA (K) – FK MLADOST (K)
FK DIZDARUŠA – NK PROKOSOVIĆI
FK LOKOMOTIVA – NK OMLADINAC `68
FK SEONA – NK DINAMO
FK PRILUK – ŠD NAPREDAK
HNK MLADOST (D) – FK RADNIČKI
FK BOSNA (M) – NK ORAHOVICA 74
NK SVATOVAC – FK SLOGA
VEZANE VIJESTI
- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img

POPULARNO